۰۹۱۲۵۸۰۵۵۴۰ hi@msiums.com @msiums_official

منابع ادبیات و زبان کنکور

نوشته توسط : دکتر آرش حیدریدر تاریخ : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵نظرات : بدون نظربازدید : 340 بارمربوط به : راهبردی

منابع ادبیات و زبان کنکور
اول از همه، واجبه که نکاتی کلی رو راجع به نحوه خوندن درسای عمومی بدونید:
درسته که درسای عمومی خیییلی مهم هستن و نباید دست کم گرفته شن، اما خواهشا جوگیر نشید‼️ بهترین و پربازده ترین ساعت های روز شما باید صرف دروس اختصاصیتون بشه. درسای عمومی خسته کننده هستن و مطمئن باشید با دو ساعت پشت سر هم دین و زندگی یا ادبیات خوندن هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت! کاری که شما باید بکنید ⬅️ در طول روز یه ساعت هایی هستن که ما بدون این که بدونیم چقدددر میتونن مفید باشن اونارو هدر میدیم. شک نکنید که این ساعت ها باید صرف درسای عمومی بشن. مثل وقتایی که از درسای اختصاصی خسته شدین یا وقتای اخر شب، اما چطور از ۱۵-۳۰ دقیقه استفاده مفید کنیم؟
ادبیات : سعی کنید کتابای آرایه، قرابت و املای نشر الگو رو تهیه کنید و هر روز ۱۰ تست از هرکدوم بزنید. تاکید میکنم: فقط ۱۰تا. خانم یا اقایی که میشینی برای کنکور از الان معنیای شعر رو از کتاب میخونی😱 تورو خدا منو حرص نده اینقدر! 🙏شما از الان این تستارو کار کن و نزدیک کنکور تو سه ساعت به راحتی کتابو خط به خط مرور کن.
حساب کن ببین روزی ۳۰ تا تست ناب ادبیات زدن چقدر سطحتو میکشه بالا تا کنکور.
در مورد زبان هم همینه: کتاب گاج سرمه ای درک مطلب و لغت کتابای عالیی هستن که برای زبان هم اگر روزی ۱ reading و ۱ close test کار کنید به اضافه فقط ۱۰ تست لغت نتیجه عالیی میگیرید.(کاری که خودم دست کم گرفتمش و انجام ندادم در صورتی که میتونست رتبمو خیییلی بهتر کنه) پس این موردو ازتون خواهش میکنم انجام بدید و زبان رو دست کم نگیرید. چون پاسخ دادن به reading های کنکور فقط با تمرین و سرعت امکان داره نه دانش لغوی شما. برای گرامر هم نیازی به حفظ فرمول ندارید و خیلی راحت با زدن تستا به تسلط کامل میرسید و نیاز به خوندن کتابای آن چنانی ندارید و یک جزوه جمع و جور و خوب یا هرچی که دارید کافیه.
و اما در پاسخ به عزیزانی که کتابای دیگه ای دارن: این کتابا که گفتم خیلی خوبن. اما اگه کتاب دیگه ای دارید عوضش نکنید فورا خواهشا. با کتابای جامع هم میشه همین روش رو ادامه بدید.
چون پستمون زیادی طولانی شد🙈 در پستای بعدی راجع به عربی جان و دین و زندگی باهم میحرفیم ☺️👋🏻
.
دکتر نظری .

نظرات
برچسب ها :